Амфитон-У-002

Рейтинг усилителя по 5-ти балам

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • 5


Результаты будут видны только после голосования.

контур12

3 ранг
Регистрация
31 Янв 2020
Сообщения
16
Реакции
5
Репутация
17
Если допилить пред и мощник, не меняя схемотехники ,получается прекрасный аппарат, с очень приличным звуком. И интереснее по звуку, чем Ланзар и ОМ. Неоднократно проверено в железе. У него очень хороший потенциал. Жаль, что его потенциал полностью так никто и не раскрыл. А втулить туда что то посредственное - много ума не надо.
 

vitamir

1 ранг
Регистрация
2 Янв 2021
Сообщения
1,279
Реакции
695
Репутация
48
Возраст
62
Страна
Україна
Город
Київ
Имя
Віталій
Спроба була. Вдала спроба. _da
Зробив її, свого часу, СМЕРШ.
Повністю його стаття була надрукована в "РадиоХобби" №5 за 2008 рік, я додав лише одну зі схем з тієї статті.
Туди тільки потрібно ще діод між базою VT5 і колектором VT7 додати.
R4, R9 замінити на токове дзеркало.
R30, R31 та R33, R34 замінити одним резистором кожну пару, відірвавши їх середню точку від виходу підсилювача.
Бази вихідного каскаду відокремити від емітерів драйверів резисторами по 2.2 Оми, а безпосередньо між базами під'єднати конденсатор на 1.0...2.2 мкФ.
Також, трансформатор Амфітону дозволяє організувати роздільне живлення каскадів підсилення струму +\-32 В і напруги +\-43 В.
І ще пару ледь помітних штрихів.
І можна буде слухати з задоволенням.
 

Вложения

  • p0058.png
    p0058.png
    847.2 KB · Просмотры: 55
Последнее редактирование:

alexsan

2 ранг
Регистрация
6 Апр 2024
Сообщения
438
Реакции
76
Репутация
5
Возраст
55
Страна
Казахстан
Город
Павлодар
Имя
Александр

vitamir

В 002 другая схема там два дифф каскада.а это 101.
 

vitamir

1 ранг
Регистрация
2 Янв 2021
Сообщения
1,279
Реакции
695
Репутация
48
Возраст
62
Страна
Україна
Город
Київ
Имя
Віталій
Я впевнений, що ви помиляєтесь
 

Вложения

  • amfiton_25u202s_in.djvu
    660.8 KB · Просмотры: 32

alexsan

2 ранг
Регистрация
6 Апр 2024
Сообщения
438
Реакции
76
Репутация
5
Возраст
55
Страна
Казахстан
Город
Павлодар
Имя
Александр
С 50у202 спутал
 

контур12

3 ранг
Регистрация
31 Янв 2020
Сообщения
16
Реакции
5
Репутация
17
Это немного доработанный пред 002-го.
 

Вложения

  • Амфитон У-002 Пред.JPG Фаза.JPG
    Амфитон У-002 Пред.JPG Фаза.JPG
    199.3 KB · Просмотры: 62
  • Амфитон У-002 Пред.JPG Интермод.JPG
    Амфитон У-002 Пред.JPG Интермод.JPG
    166.3 KB · Просмотры: 38
  • Амфитон У-002 Пред.JPG Искажения.JPG
    Амфитон У-002 Пред.JPG Искажения.JPG
    143.6 KB · Просмотры: 60
  • Амфитон У-002 Пред.JPG
    Амфитон У-002 Пред.JPG
    55.6 KB · Просмотры: 66
Регистрация
17 Окт 2023
Сообщения
87
Реакции
12
Репутация
1
Страна
Україна
Город
Дніпро
Имя
Sublustrum
Спроба була. Вдала спроба. _da
Зробив її, свого часу, СМЕРШ.
Я спілкувався з Sab2, на тому ж форумі, з приводу цієї модернізації. Він повторив рекомендації, але ,з його враження, результат йому не сподобався, і апарат "пішов під диван". Сказав, що амфітоновський звук непереможний.
 

Святослав_

1 ранг
Регистрация
10 Июн 2021
Сообщения
5,514
Реакции
2,736
Репутация
128
Страна
Україна
Город
Бердянськ
А з чим він порівнював той "непереможний" звук? Робив якесь серйозне дослідження?
 
Регистрация
17 Окт 2023
Сообщения
87
Реакции
12
Репутация
1
Страна
Україна
Город
Дніпро
Имя
Sublustrum
А з чим він порівнював той "непереможний" звук? Робив якесь серйозне дослідження?
умзч вв
Ну, я сам зараз пилю 002й, хочу спробувати варіантNEULO/
Робив по Коровіну. для людини. Слухать можно, але недостатньо.

Також, трансформатор Амфітону дозволяє
Якщо сильно не гудить, і потужності вистачає. Але рекомендую ТА196-127/220-50 ( 178 теж піде). Зібрать первички у кучу та получить С.Х.Х. 15-20мА. та +/-33В.
 

контур12

3 ранг
Регистрация
31 Янв 2020
Сообщения
16
Реакции
5
Репутация
17
А что именно по В. Коровину пред или мощник? И чем не устраивает эта реализация ? Она работант в железе и очень неплохо. А ВВ шник как то не зашел на слух .Мой товарищ делал его еще в 89г .Вы слышали ,как он играет в доработанном варианте, пред и мощник? Мне так очень даже неплохо ,да и эмоциональней, чем другие именитые усилки. Притом такая реализация не требует кардинальной переделки плат.

Я недавно приобрел пару 002-х с хорошей мордашкой. Правда, пришлось хорошенько отмыть их от грязи и пыли и хоть сейчас на витрину магазина. Cегодня привел его в чуство и довел до штатного варианта. И после этого уже можно и апгрейдить.
 

Вложения

  • Амфитон У-002 CIR3777CIR.JPEG
    Амфитон У-002 CIR3777CIR.JPEG
    93.2 KB · Просмотры: 49
Регистрация
12 Ноя 2019
Сообщения
23,300
Реакции
10,738
Репутация
395
Я недавно приобрел пару 002-х с хорошей мордашкой. Правда, пришлось хорошенько отмыть их от грязи и пыли и хоть сейчас на витрину магазина. Cегодня привел его в чуство и довел до штатного варианта. И после этого уже можно и апгрейдить.
Да, корпус у 002-го зачетный , габариты скромные, вид радует с первого взгляда. Упустил возможность ухватить такой , упаленный , в начале нулевых. Сейчас бы пригодился.
 

Святослав_

1 ранг
Регистрация
10 Июн 2021
Сообщения
5,514
Реакции
2,736
Репутация
128
Страна
Україна
Город
Бердянськ
Класно, що у 002-го симетрія розміщення блоків. Класно, що радіатор зовнішній.
Погано, що важко замінити транс на тор.
 

vitamir

1 ранг
Регистрация
2 Янв 2021
Сообщения
1,279
Реакции
695
Репутация
48
Возраст
62
Страна
Україна
Город
Київ
Имя
Віталій
А что именно по В. Коровину пред или мощник? И чем не устраивает эта реализация ? Она работант в железе и очень неплохо.
Можна і так, але:
0) Діоди в обидвох випрямлячах замінити на діоди Шоттки. Конденсатори фільтрів живлення встановити по 10000,0 мкФ. Провод, що іде від трансформатору до випрямляча, замінити на хоч би 1 кв мм. Додати схему софтстарту.
1) конденсатор С12 залишити між базами Q19, Q20, а резистор R45 залишити між емітерами Q17, Q18. Між емітерами драйверної пари і базами вихідної включити по резистору 2.2 Оми. Аналогічно між предрайверною і драйверною парами.
2) враховуючи, що навантаження матиме опір оптимістичних 4 Оми і бету вихідних транзисторів 40..50 при струмах порядку 5 А, драйверну пару потрібно замінити на дещо більш адекватне. В крайньому випадку, КТ850, КТ851, але драйверна пара від Тошиби, справжня, не китайська, буде ідеальним варіантом. І режимний струм її підняти до 60..100 мА.
3)С13, С14 взяти номіналом вдесятеро більшим, тобто по 1000,0 мкФ. Не соромтесь, на цьому місці мало не буває.
4)замість Q3, D5, D4 встановисти джерело струму на двох танзисторах з місцевим зворотнім зв'язком. R8 поділити на два резистори половинного номіналу послідовно. З їх точки з'єднання конденсатор мікрофарад на 100.0 обперти на "плюслову" шину живлення.
5) замість Q13, Q14 використати розширене дзеркало струму на трьох транзисторах. Режимний струм додаткового симетруючого транзистору зрівняти з режимним струмом Q11. Це вирівняє напруги на колекторах Q13, Q14, що дозволить першому дифкаскаду працювати в більш симетричному, а значить, більш лінійному режимі.
5) Q2, Q16 також замінити на джерело струму на двох танзисторах з місцевим зворотнім зв'язком.
6) корекцію підлаштувати з огляду на використані транзистори.
7) додати схему захисту від надлишкових струмів на виході при перевантаженні за опором і в режимі обмеження сигналу.
І можна буде слухати із задоволенням. ;)

Погано, що важко замінити транс на тор.
В деяких більш потужних моделях використовується тор в сталевому кожусі.
Замінити не важко, аби дістати той тор.
 
Последнее редактирование:

СМЕРШ

2 ранг
Регистрация
30 Янв 2024
Сообщения
1,188
Реакции
1,076
Репутация
49
Страна
Poland
Город
Stargard
Предупреждений
6
Это немного доработанный пред 002-го.
Ай, не ошибайся. Когдымсь этот пред попил мне тонну крови. Дело в том, что удовлетворительно (на "троечку") он работает только при низком выходном сопротивлении источника.

А по жизни перед ним установлен РГ с высоким. И я заметил, что при средних положениях РГ он вносит в 10 раз больше искажений, чем от генератора с Rвых=600 Ом, напрямую.

Чего только я ему не делал:
и каскадов добавлял,
и зеркал вставлял,
и транзисторы менял,
и даже заменил его целиком на К574УД1.

Проклятый Кг=0,25% НЕ МЕНЯЛСЯ!

тор в сталевому кожусі
А треба - у дiдовому! )))

І можна буде слухати із задоволенням.
Там, по-моему, катушка на плате. Словами невозможно передать то удовольствие, с которым она ловит наводки гармоник сигнала от плеч ВК и вмешивает в полезный сигнал!

Только удалять стерву с платы.

Притом такая реализация не требует кардинальной переделки плат.
Смотри, как скорректирован Эльбрус. У тебя коррекция не совсем правильная, потому предела возможностей схемотипа ты так не достигнешь.
 
Регистрация
17 Окт 2023
Сообщения
87
Реакции
12
Репутация
1
Страна
Україна
Город
Дніпро
Имя
Sublustrum
А что именно по В. Коровину пред или мощник? И чем не устраивает эта реализация ? Она работант в железе и очень неплохо. А ВВ шник как то не зашел на слух .Мой товарищ делал его еще в 89г .Вы слышали ,как он играет в доработанном варианте, пред и мощник? Мне так очень даже неплохо ,да и эмоциональней, чем другие именитые усилки. Притом такая реализация не требует кардинальной переделки плат.
мощник. Ну, стало краше, але для мене недостатньо. ВВ89 теж був це другий рівень. як він не получився у вашого друга.
 

СМЕРШ

2 ранг
Регистрация
30 Янв 2024
Сообщения
1,188
Реакции
1,076
Репутация
49
Страна
Poland
Город
Stargard
Предупреждений
6

vitamir

1 ранг
Регистрация
2 Янв 2021
Сообщения
1,279
Реакции
695
Репутация
48
Возраст
62
Страна
Україна
Город
Київ
Имя
Віталій
Там, по-моему, катушка на плате. Словами невозможно передать то удовольствие, с которым она ловит наводки гармоник сигнала от плеч ВК и вмешивает в полезный сигнал!

Только удалять стерву с платы.
Згоден. Це може бути темою окремої теми.
Тобто, кола Цобеля-Буше разом з захисним реле і роз'ємами для підключення навантаження можна винести на окрему плату. місця в корпусі вистачіть
 

Andy_PL

1 ранг
Регистрация
12 Апр 2020
Сообщения
1,475
Реакции
560
Репутация
51
Страна
UA
Там, по-моему, катушка на плате. Словами невозможно передать то удовольствие, с которым она ловит наводки гармоник сигнала от плеч ВК и вмешивает в полезный сигнал!

Только удалять стерву с платы.
Катуха последовательно с нагрузкой? или какая?
 

СМЕРШ

2 ранг
Регистрация
30 Янв 2024
Сообщения
1,188
Реакции
1,076
Репутация
49
Страна
Poland
Город
Stargard
Предупреждений
6

контур12

3 ранг
Регистрация
31 Янв 2020
Сообщения
16
Реакции
5
Репутация
17
Я цобель обычно тоже ставлю на вых клеммы и вместо точки тирэ ставлю винтовые .
 
Регистрация
12 Ноя 2019
Сообщения
23,300
Реакции
10,738
Репутация
395
В деяких більш потужних моделях використовується тор в сталевому кожусі.
Замінити не важко, аби дістати той тор.
Недавно по просьбе приятеля перекоммутировал силовик импортного усилителя с 100вольт на 240 вольт, благо, нужные обмотки были на первичке. Усилитель американский, ранее побывал в Японии, в ремонте, видны следы квалифицированного ремонта.
Засада в том, что силовик, тороидальный в экране, был такого веса, что пришлось звать на помощь супругу, чтобы выставить из корпуса и потом вставить обратно жестянку , окружавшую силовик, а я изо всех сил пальцами удерживал эту трехтонную заразу, силовик. Зато проблема нестерпимого фона была успешно решена. До этого усилитель с 100-вольтовым питанием работал от внешнего могучего понижающего трансформатора, который как бы тоже 100-вольтовый, на деле там 105 вольт. И этих пяти хватило загнать силовик в начало насыщения, рычал и трещал как зараза. После перепайки первички на два по 110 вольт давал от ЛАТРа 240 вольт- тишина. Охреневший от радости хозяин усилителя- награда за труды))))
ПС. Усилителя звали SAE , почти Заец, который Ну погоди. Киловаттник. Отсюда и вес железа.
 
Регистрация
17 Окт 2023
Сообщения
87
Реакции
12
Репутация
1
Страна
Україна
Город
Дніпро
Имя
Sublustrum
Згоден. Це може бути темою окремої теми.
Тобто, кола Цобеля-Буше разом з захисним реле і роз'ємами для підключення навантаження можна винести на окрему плату. місця в корпусі вистачіть
 

Вложения

  • 17226264095882086677359.jpg
    17226264095882086677359.jpg
    351.4 KB · Просмотры: 43

vitamir

1 ранг
Регистрация
2 Янв 2021
Сообщения
1,279
Реакции
695
Репутация
48
Возраст
62
Страна
Україна
Город
Київ
Имя
Віталій
Хотите сделать хорошо, делайте Эльбрус. Он довольно прост, и мне за него не стыдно.

Пока что.
Там би також схему потрібно трохи виправити. ;)
elbrus.png

1) всю частину підсилення напруги вивернути нахрін навпаки, тобто всі NPN транзистори замінити компліментарними PNP at vice versa. З відповідним під'єднанням до шин живлення.
2)Q1, Q2 замінити на розширене токове дзеркало на трьох транзисторах, симетруючий транзистор має мати режимний струм як у Q3.
3) додати в бази, де потрібно і де не потрібно, антизбудні кола. Ну, ти в курсі дєла. ;)
4) R3 замінити двома резисторами послідовно з опором навпіл, посередині конденсатор на 100,0 мкФ опертий на відповідну шину живлення
І ще, що забажаєш додати. Тоді вже точно буде не соромно.
 
Последнее редактирование:
Регистрация
17 Окт 2023
Сообщения
87
Реакции
12
Репутация
1
Страна
Україна
Город
Дніпро
Имя
Sublustrum
Недавно по просьбе приятеля перекоммутировал силовик импортного усилителя с 100вольт на 240 вольт, благо, нужные обмотки были на первичке. Усилитель американский, ранее побывал в Японии, в ремонте, видны следы квалифицированного ремонта.
Засада в том, что силовик, тороидальный в экране, был такого веса, что пришлось звать на помощь супругу, чтобы выставить из корпуса и потом вставить обратно жестянку , окружавшую силовик, а я изо всех сил пальцами удерживал эту трехтонную заразу, силовик. Зато проблема нестерпимого фона была успешно решена. До этого усилитель с 100-вольтовым питанием работал от внешнего могучего понижающего трансформатора, который как бы тоже 100-вольтовый, на деле там 105 вольт. И этих пяти хватило загнать силовик в начало насыщения, рычал и трещал как зараза. После перепайки первички на два по 110 вольт давал от ЛАТРа 240 вольт- тишина. Охреневший от радости хозяин усилителя- награда за труды))))
ПС. Усилителя звали SAE , почти Заец, который Ну погоди. Киловаттник. Отсюда и вес железа.
Включав встановлнений ТА196 ноччю. Нічого не чути, зовсім! Струм ХХ 20мА.
 

СМЕРШ

2 ранг
Регистрация
30 Янв 2024
Сообщения
1,188
Реакции
1,076
Репутация
49
Страна
Poland
Город
Stargard
Предупреждений
6
Там би також схему потрібно трохи виправити. ;)
Я помню: перевернуть полярность. Ну, так дерзай: ИМХО, даже коррекцию менять не придётся, транзисторы-то те же самые.
 

Святослав_

1 ранг
Регистрация
10 Июн 2021
Сообщения
5,514
Реакции
2,736
Репутация
128
Страна
Україна
Город
Бердянськ
Ай, не ошибайся. Когдымсь этот пред попил мне тонну крови. Дело в том, что удовлетворительно (на "троечку") он работает только при низком выходном сопротивлении источника.

А по жизни перед ним установлен РГ с высоким. И я заметил, что при средних положениях РГ он вносит в 10 раз больше искажений, чем от генератора с Rвых=600 Ом, напрямую.

Чего только я ему не делал:
и каскадов добавлял,
и зеркал вставлял,
и транзисторы менял,
и даже заменил его целиком на К574УД1.

Проклятый Кг=0,25% НЕ МЕНЯЛСЯ!
Попередній підсилювач здерто чи то з Ямахи, чи то з Тошиби. Але здерто погано, бо транзистори холодні.
Не буду здивований, якщо пасивний елемент, РГ, буде вносити десяті долі гармонік.
 

СМЕРШ

2 ранг
Регистрация
30 Янв 2024
Сообщения
1,188
Реакции
1,076
Репутация
49
Страна
Poland
Город
Stargard
Предупреждений
6
пасивний елемент, РГ, буде вносити десяті долі гармонік
Не он вносит, там другой механизм.
Для полевиков работает нелинейный делитель Rрг/Rвх, плюс модуляция ширины канала от сток-затворного напряжения.
Выход - слежение.
 

vitamir

1 ранг
Регистрация
2 Янв 2021
Сообщения
1,279
Реакции
695
Репутация
48
Возраст
62
Страна
Україна
Город
Київ
Имя
Віталій
Выход - слежение.
Або додатковий окремо взятий повторювач напруги сигналу на 20 транзисторах між пасивним регулятором гучності, можливо, в співпраці з регулятором балансу розміщеним одразу за, і входом наступної стадії ;)
 

Статистика форума

Темы
2,521
Сообщения
183,930
Пользователи
2,017
Новый пользователь
Engelsit
Сверху Снизу